acupuncture

Acupuncture

Posted on January 22, 2014

Acupuncture (2014) for Flute (Piccolo and Alto), Clarinet (both in Bb and Bass), Piano, Violin, Alto, Cello.

Performed by Spectra Ensemble conducted by Filip Rathé. In memory of Dalia Baroniene, the acupuncture master.

This composition explores attacks of sounds, it’s continuity and motion connecting this material in a metaforic way with Acupuncture. In order to create musical ideas encoded within many levels of the music’s structure, I created the blueprint mapped from Fibonacci numbers. This natural structure guides material that progresses from the collective mass texture to the individual polyphonic lines for each instrument.

Justina talks about her piece Acupuncture for the Estonian Music Days  festival (2021).

 

Acupuncture was performed by 5 different ensembles:

2022.11.27
Ensemble for New Music Tallinn  (cond. Arash Yazdani), Ars Musica, Brussels, Belgium.
2022.11.07
Ensemble for New Music Tallinn  (cond. Arash Yazdani), 2022 Baltic Music Days,Kaunas, Lithuania.
2022.05.10
Ensemble for New Music Tallinn  (cond. Arash Yazdani), MARCO Museum of Contemporary Art, Vigo, Spain.
2021.10.11
Ensemble for New Music Tallinn  (cond. Arash Yazdani), MusicOlomouc festival in Olomouc, Czech Republic.
2021.05.02
Ensemble for New Music Talinn,conductor Arash Yazdani, Estonian Music Days, Tallinn.
2018.10.15
Ithaca College Contemporary Chamber Ensemble conducted by Kin Szeto at Ithaca College, NY, USA.
2017.08.20
Ensemble SurPlus  conducted by Erich Wagner at Schloss Solitude Summer Academy, Germany.
2016.11.27
Ensemble MusikFabrikSüd, conducted by Bruno Strobl concert Expan 2016 at  Schloss Porcia, Austria.
2015.11.30
Ensemble MusikFabrikSüd, conducted by Bruno Strobl concert Neue Musik aus Litauen und Österreich at Gemeindezentrum St. Ruprecht, Austria.
2014.10.26
Spectra Ensemble conducted by Filip Rathé ,Gaida festival, Vilnius, Lithuania.

Reviews

LT

Belgų koncertą „Gaidoje“ papuošė lietuvės

Nekantriai laukta šiuo metu Paryžiuje gyvenančios Justinos Repečkaitės kūrinio „Acupuncture“ pasaulinės premjeros. Tai garsų audinyje Fibonacci skaičių seka užkoduotas akupunktūros metodas. Aiškios pavienės atakos tęsiamo muzikinio sluoksnio fone išauga į individualias kiekvieno instrumento polifonines linijas – tarsi plinta po kūną nerviniai signalai, sužadinti akupunktūros adatų, o ausį pagaunanti „nestabili“ intonacija sukuriama mikrotonų dėka. Kompozicija sukurta „Gaidos“ užsakymu, tai ir autorės debiutas šiame festivalyje.

„Spectre Ensemble“ koncertas

Reikia pastebėti, jog šiame kūrinyje gana griežta struktūra puikiai derėjo su muzikalumu ir kūrybine išmone, tad kūrinys tikrai nepaliko mechaniško įspūdžio, kokį dažnai palieka griežtos kompozicinės struktūros kūriniai. Beveik tą patį galima pasakyti ir apie koncerte skambėjusį vienintelį lietuvišką kūrinį – Justinos Repečkaitės Acupuncture, kuriame Fibonacci skaičių seka paremta struktūra puikiai atitiko meninę idėją – garso atakos čia metaforiškai siejosi su akupunktūros metodu. Iš tiesų, tokia meninė idėja yra labai paranki skaičių seka paremtam medžiagos plėtojimui, todėl didžiąją laiko dalį kūrinys plėtojosi labai organiškai. Prie to prisidėjo ir spalvingas muzikinis audinys, kuriame atsiskleidė autorės instrumentų galimybių ir instrumentuotės išmanymas, tembrinių niuansų pajauta ir prancūziškai didelis dėmesys detalėms. Vis dėlto paskutinėje kūrinio padaloje ėmė ryškėti ir mechaniškoji kūrinio pusė, kur pasirodė tam tikros nelabai lauktos stagnacijos. O kūrinio pabaiga – repetityvinės struktūros nutrūkimas. Čia vėlgi galima įžvelgti tam tikrą užuominą į daugybės akupunktūros adatų sutrikdytą laiko ir erdvės suvokimą, kai pacientas atsitokėja tik ištraukus paskutinę adatą; vis dėlto kūrinio pabaiga paliko gana dviprasmišką įspūdį. Tokiuose kamerinių ansamblių koncertuose skambantys lietuvių kompozitorių kūriniai dažniausiai iškrenta iš bendro estetinio konteksto. Tuo tarpu J. Repečkaitės kūrinys ne tik tarpsta toje pačioje estetinėje terpėje, kaip ir koncerte skambėję belgų kompozitorių kūriniai, bet ir nenusileidžia jiems savo meistriškumu. Šį kartą bjauriojo ančiuko vaidmuo atiteko kviestinės festivalio kompozitorės Hannos Kulenty kompozicijai Crossing Lines smuikui, klarnetui ir fortepijonui.